Naujienos ir įvykiai

image

Parodoje LASER World of PHOTONICS 2015 „Altechna“ kviečia technologiniam dialogui

2015 June 22

Birželio 22-25 d. Miunchene „Altechna“, viena didžiausių Lietuvos lazerinių produktų ir sprendimų tiekėjų, dalyvavo tarptautinėje fotonikos parodoje „LASER World of PHOTONICS 2015“.

Jau ketverius metus dalyvaudama parodoje, kurioje apsilanko 27 000 lankytojų ir prisistato 1 180 dalyvių, „Altechna“ džiaugėsi galimybe kviesti technologiniam dialogui ir prisatyti savo pasiekimus lazerių bei užsakomosios lazerių optikos srityje.

Minint Tarptautinius šviesos ir šviesos technologijų metus ypač didelė reikšmė skiriama šviesos ir optinių technologijų įtakai žmonių gyvenimui ir visuomenės plėtrai.

Todėl kartu su lazerinės optikos sprendimais ir netiesiniais kristalais „Altechna“ pristatė ir naująjį kompaktinį motorizuotą atenuatorių „PowerXP“, patikimą atenuatorių „Watt Pilot“, taip pat fiksuotus ir reguliuojamo didinimo lazerio pluošto plėstuvus. Šiuos lazerių aksesuarus sukūrė „Altechnos“ profesionalai, siekdami išplėsti gamybos vietoje galimybes. Šių didelio fotonikos inžinierių susidomėjimo sulaukusių produktų veikimas buvo tiesiogiai demonstruojamas ir parodos metu.

Pluošto plėstuvo surinkimas „Altechnos“ gamybinėse patalpose ©„Altechna“ nuotr.

Daug dirbdama su užsakomąja lazerine optika ir tiekdama aukščiausios kokybės užsakomuosius sprendimus, „Altechna“ parodoje „LASER World of PHOTONICS 2015“ sukūrė platformą pristatyti naujiems lazerių panaudojimo būdams tokiose pramonės srityse kaip medicina, mokslas, gynyba ir gamyba. Todėl „Altechnos“ stende buvo galima iš arčiau apžiūrėti naujausius įmonės produktus ir su „Altechnos“ profesionalais aptarti šviesos ir optinių technologijų ateitį.

„Altechnos“ komanda pasaulinėje fotonikos parodoje „Laser World of PHOTONICS 2015“, Miunchene ©„Altechna“ nuotr.

Apie UAB „ALTECHNA“
19 metų patirtį turinti „Altechna“ tiekia lazerinę optiką ir kuria aukščiausios kokyėbs užsakomuosius sprendimus didžiausiems femtosekundinių lazerių gamintojams ir moksliniams bei pramoniniams klientams.

„Altechna“ sėkmingai įgyvendino nestandartinius produktus, tokius kaip:

  • Lazeriai ir netiesiniai kristalai: Ti:Sapphire, Yb:KGW, Yb:KYW, BBO, LBO, KDP ir kt.
  • Lazerinė optika: mažos grupinio vėlinimo dispersijos veidrodžiai ir „Gires-Tournois“ interferometro veidrodžiai, kita dielektrinė ir poliarizacinė optika
  • Lazerių priedai: motorizuoti atenuatoriai „Watt Pilot“ ir „PowerXP“, įvairūs pluošto plėstuvai

„Altechna“ 2015 buvo įtraukta į „Inc. 500 Europe“ greičiausiai augančių privačių kompanijų Europos žemyne sąrašą. 2014 m. „Altechna“ pelnė Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos apdovanojimą nominacijoje „Tvirtas žingsnis į eksporto rinkas“.

Į įmonę „Altechna“ yra investavęs plėtros kapitalo fondas „LitCapital“, įsteigtas pagal JEREMIE iniciatyvą kartu su Europos investicijų fondu.


Altechna apdovanota „Už nuopelnus verslui“

2014 November 21
Vakar, lapkričio 20 d., jau dešimtus metus iš eilės Ūkio ministerija geriausiems šalies verslininkams įteikė apdovanojimus „Už nuopelnus verslui“. Apdovanojimus už sėkmingas investicijas, eksporto plėtrą, įdiegtas inovacijas, verslumą ir pasiektus rezultatus prisidedant prie šalies ekonomikos augimo įmonėms nugalėtojoms įteikė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, ūkio ministras Evaldas Gustas, žymūs verslo atstovai ir visuomenės veikėjai.

Įmonės ar asmenys apdovanojimu „Už nuopelnus verslui“ įvertinti devyniose nominacijose. Nominacijoje „Tvirtas žingsnis į eksporto rinkas“ ūkio ministras Evaldas Gustas įteikė apdovanojimą UAB „Altechna“. 2013 m. bendrovės produktų eksporto mastas augo daugiau nei ketvirtadaliu (palyginti su 2012 m.) ir siekė daugiau nei 14 mln. litų. Šiemet bendrovės eksportas ūgtelėjo dar 14 proc. ir pasiekė daugiau nei 8 mln. litų.

Šaltinis: www.ukmin.lt


Altechna lazerių dirbtuvės

2014 June 9
UAB „Altechna“, viena lazerinės optikos, optoelektronikos ir lazerinių komponentų gamybos ir tiekimo lyderių šalyje, nuolat investuoja į naujų optinių mazgų ir sistemų kūrimą bei gamybą, todėl šios srities aukštos kvalifikacijos darbuotojų poreikis auga. Siekdama pritraukti jaunų specialistų, įmonė sukūrė studentams skirtą stažuotojų programą „Altechna lazerių dirbtuvės“.

Tris mėnesius, nuo kovo iki gegužės, 22 VU Fizikos fakulteto III–IV kurso studentai turėjo galimybę supažinti su lazerinių komponentų ir sistemų tiekimu ir iš arti pamatyti, kaip savo žinias jie galėtų pritaikyti dirbdami – gamindami ir surinkdami optinius mazgus.

„Renginys pasisekė, buvo gana didelis susidomėjimas, vėliau aktyvumas kiek sumažėjo, tačiau liko labiausiai suinteresuoti studentai, kurie tikrai domėjosi, aktyviai dalyvavo paskaitose, praktiniame užsiėmime ir egzamine. Planuojame šį projektą daryti kasmet ir išlaikyti panašų, tačiau patobulintą formatą – daugiau paskaitų ir praktinių užsiėmimų“, – teigė mokymus kuravęs organizacijų plėtros vadovas Tomas Jankauskas.

„Altechna lazerių dirbtuvės“ tapo puikia galimybe studentams geriau atskleisti darbo su lazeriais specifiką. Dirbtuvių pabaigoje išlaikiusiems egzaminą studentams buvo įteikti sertifikatai, patvirtinantys įgytas žinias. Tai ateityje leis jauniems specialistams įsilieti į darbo rinką.

„Projektas mane sudomino daugiausia dėl jo suteikiamų perspektyvų – dalyvaudamas jame padidini savo šansus kada nors įsidarbinti žinomoje, sėkmingai savo veiklą vystančioje įmonėje“, – teigia „Altechna lazerių dirbtuvių“ dalyvis Skirmantas Sutkus. Pasak vaikinio, įsimintiniausias ir naudingiausias buvo praktinis užsiėmimas, nes tai – geriausias būdas suprasti pagrindines problemas, kyla idėjų apie jų sprendimo būdus, be to, malonu ir pačiam pabandyti kurti.

Būdama socialiai atsakinga įmone UAB „Altechna“ nuolat skatina darbuotojus tobulėti, ypatingą dėmesį skirdama jauniems žmonėms, kurie ateityje galėtų pradėti karjerą lazerinių technologijų sektoriuje. Suteikdama galimybę gilinti praktines žinias, iš arčiau susipažinti su „Altechna“ laboratorijų ir fizikos vadybininkų darbu, įmonė tikisi, kad baigę studijas jaunuoliai savo žinias pritaikys Lietuvoje.

Lazerinių optinių komponentų dielektrinių dangų savybių ir garinimo tyrimas

Lazerinių optinių komponentų dielektrinių dangų savybių ir garinimo tyrimas

2013 October 10
Projekto kodas VP2-1.3-ŪM-05-K-02-073 

UAB „Altechna“, pasinaudojus Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama įgyvendino projektą „Lazerinių optinių komponentų dielektrinių dangų savybių ir garinimo tyrimas“ Nr. VP2-1.3-ŪM-05-K-02-073 . Projektas vykdomas pagal Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos priemonę Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonė – „Inočekiai LT“.

Projekto tikslas – lazerinių optinių komponentų dielektrinių dangų savybių ir garinimo parametrų tyrimas siekiant sukurti aukštos kokybės optimalių reikalingų parametrų (grupinių greičių dispersija, spektrinės charakteristikos, lazerinis pažeidimo slenkstis) lazerinius optinius komponentus pramoninėms ultratrumpų impulsų lazerinėms sistemoms ir taikymams. Uždaviniai: 1) Optinių elementų padengimas dielektrinėmis optinėmis dangomis, pasižyminčiomis sudėtingomis spektrinėmis charakteristikomis, naudojant skirtingus garinimo būdus; 2) Palyginti optinių elementų savybes bei parinkti optimalius garinimo režimus

Altechna plečia lazerinių technologijų įmonių grupę

2013 June 17
UAB „Altechna“, lazerinės optikos, optoelektronikos ir lazerinių komponentų gamintoja bei tiekėja, įsigijo optinių dangų gamybos įmonės UAB „Optida“ pagrindinį akcijų paketą.
Šia investicija siekiama plėsti Altechna gamybinius pajėgumus, užtikrinti išskirtinių lazerinių optinių elementų su dielektrinėmis dangomis gamybą įmonių grupės viduje, ir ypatingą dėmesį skirti kokybės kontrolei. Taip pat planuojama diegti ir vystyti naujus produktus bei investuoti į techninės įrangos atnaujinimą.
Altechna nuo pat įmonės įsteigimo 1996 metais vykdo veiklą optikos ir optoelektronikos tyrimų srityje. Įmonėje dirba 40 darbuotojų, iš jų didžioji dauguma turi aukštąjį fizikinį išsilavinimą. Altechna veikla apima tris pagrindines kryptis: įmonė tiekia lazerinės optikos, optoelektronikos ir kitus lazerių komponentus, vykdo mokslinius ir taikomuosius darbus, teikia inovatyvius sprendimus mokslo bei tyrimų įstaigoms ir pramonės įmonėms.
Optida Lietuvoje yra didžiausia įmonė, gaminanti optines dangas ir teikianti paslaugas optinių technologijų srityje. Įmonė kuria ir gamina optinius elementus lazeriams, lazerinėms sistemoms ir optiniams prietaisams. Įmonėje sukurtos optinių dangų technologijos leidžia gaminti optinius elementus, atitinkančius pasaulinius standartus.
Altechna įmonių grupei taip pat priklauso dukterinė įmonė UAB „Altechna R&D“, pasaulinėje rinkoje žinoma kaip Workshop of Photonics, kuri kuria lazerinio mikroapdirbimo įrenginius ir ruošia inovatyvius sprendimus pramoniniams bei akademiniams užsakovams lazerinio mikroapdirbimo procesų srityje.

Altechnos įmonių grupė priklauso fiziniams asmenims ir plėtros kapitalo fondui LitCapital I. LitCapital I investavo į įmonę 2013 metais ir suteikė papildomų finansinių resursų įmonės plėtrai. LitCapital I yra plėtros kapitalo fondas, kurio dydis 25 mln. EUR. LitCapital I investuoja į įmonių plėtrą ir siekia spartaus įmonių vertės augimo. LitCapital I plėtros kapitalo fondas yra įsteigtas pagal JEREMIE programą.

Naujienų archyvas

European Business Awards

2016 September 52016 February 28Altechna: 20 Years of Creating Light Together

2016 January 52015 November 242015 September 21image

Parodoje LASER World of PHOTONICS 2015 „Altechna“ kviečia technologiniam dialogui

2015 June 22
Birželio 22-25 d. Miunchene „Altechna“, viena didžiausių Lietuvos lazerinių produktų ir sprendimų tiekėjų, dalyvavo tarptautinėje fotonikos parodoje „LASER World of PHOTONICS 2015“.


Femtosolutions

2015 May 12image

2015 February 18www.femtosolutions.eu

2014 October 12014 August 27findlight

2014 August 182014 July 22A quick guide on how to choose laser crystal cut

2014 April 11image

2014 March 262013 December 12Coatings

2013 October 312013 October 8Altechna National Champion at European Business Awards

2013 July 22Altechna plečia lazerinių technologijų įmonių grupę

2013 June 17
UAB „Altechna“, lazerinės optikos, optoelektronikos ir lazerinių komponentų gamintoja bei tiekėja, įsigijo optinių dangų gamybos įmonės UAB „Optida“ pagrindinį akcijų paketą.


LitCapital

LitCapital investuoja į Altechna

2013 May 17
LitCapital pasirašė investicijų sutartį įsigyti UAB „Altechna“ mažumos akcijų dalį. Investicijos bus skirtos finansuoti technologinės įrangos įsigijimą bei naujų technologijų ir produktų vystymą ir komercializavimą, sustiprinant mokslinių ...


Altechna New Page

Atsinaujinusi Altechna – modernūs sprendimai jums

2013 April 20
Altechna pristato atnaujintą svetainę www.altechna.com. Jos naujas modernus dizainas – patogesnis būdas surasti reikiamas kategorijas ir prekes iš katalogo.


New address

Keičiasi adresas

2013 April 5
Nuo 2013 m. balandžio 15 d. keičiasi UAB „Altechna“ adresas. Prašome visą korespondenciją ir siuntas siųsti adresu:
UAB „Altechna“, Mokslininkų g. 6A, 08412 Vilnius, Lietuva.


2013 March 28Altechna laser products catalog 2013

2013 January 4Altechna suteiktas ISO 9001 sertifikatas

2012 October 15
UAB “Altechna” įteiktas ISO 9001 kokybės vadybos sertifikatas, patvirtinantis, kad prekyba lazeriniais šaltiniais, optiniais komponentais ir su jais susijusiais produktais bei paslaugomis įmonėje vykdoma laikantis ISO 9001 standarto reikalavimų.


2012 September 242012 August 232012 June 42012 May 32012 April 10FemtoSolutions.eu

2012 January 23Aerotech

2012 January 20Calculator

2011 December 162011 December 13Altechna pripažinta metų žinių ekonomikos įmone

2011 November 28
Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Altechnai  įteikė „Žinių ekonomikos įmonės 2011“ apdovanojimą.


Workshop of Photonics

Nauja dukterinė įmonė

2011 October 17
UAB "Altechna" savo buvusio R&D departamento pagrindu ir įkūrė naują dukterinę įmonę UAB "Altechna R&D", kurios visas akcijų paketas priklauso Altechnai.


Altechnai „Swedish Business Awards 2011” apdovanojimas

2011 October 12
Altechna įmonių grupei įteiktas prizas už harmoningiausią kompanijos augimą.


Z Polarizer

2011 August 2Altechnai Vokietijos ūkio apdovanojimas Lietuvoje

2011 May 30
Gegužės 25 d. vykusių Vokietijos ūkio apdovanojimų Lietuvoje ceremonijoje Altechnai įteiktas prizas nominacijoje „Atsakomybė už ateitį“.BPC

Altechna – Baltijos fotonikos klasterio narė

2011 April 14
2011 m. balandžio 7 d. UAB „Altechna“ įstojo į „Baltic Photonics Cluster“ ir kartu su dar devyniais Baltijos partneriais pasirašė sutartį Taline.


Catalog_2011

Altechna pristato naują prekių katalogą

2011 March 15
Altechna pristato 2011 metų prekių katalogą.


Altechna 15

Altechna mini 15 metų jubiliejų

2011 March 7
Prieš 15 metų, vystantis Lietuvos lazerių mokslo bendruomenei, savo veiklą pradėjo lazerinių komponentų įmonė UAB “Altechna”.


Only LDD

2011 February 14WOP

Altechna metus pradėjo naujose laboratorijose

2011 January 11
Altechna R&D padalinys, rinkoje žinomas kaip “Workshop of photonics”, nuo 2011 m. sausio atvėrė duris naujose patalpose. Greta pagrindinės 


Sollas

Altechnai suteiktas Inovacijų produkto apdovanojimas

2010 December 9
Konkurse “Inovacijų prizas 2010” Altechnai suteiktas Inovacijų produkto apdovanojimas už lazerinę sistemą SOLLAS.


eshop

Nauja elektroninė parduotuvė

2010 December 1
Altechna pristato naują el.parduotuvę www.altechna.com


1970 January 1


image

1970 January 1Parodos ir kiti įvykiai

SPIE Photonics West 2018

SPIE Photonics West 2018

2018, 30 January - 1 February
The Moscone Center, San Francisco, CA, USA
The Photonics West exhibition is the flagship event for the photonics industry.

Altechna will participate in the premier photonics and laser event, our booth # 5454. Looking forward to the upcoming event!


image

Advanced Solid State Lasers (ASSL)

2017, October 2-5
Convention Center Nagoya, Nagoya, Aichi, Japan
Latest technological advances, applications for laser technologies for industrial markets.

 

The 2017 OSA Laser Congress offers a comprehensive view of the latest technological advances in solid state lasers as well as the applications of laser technologies for industrial products and markets. The conference features an extensive exhibition comprised of a global audience of laser leaders and a comprehensive, peer-reviewed technical program.


Market-focused sessions and presentations describe needed technological and engineering advances required to translate these laser technologies into commercial products.


Advanced Solid State Lasers Conference (ASSL) highlights new sources, advanced technologies, components and system design to improve the operation and application of solid state lasers.  The meeting focuses on materials and sources.


Laser Applications Conference (LAC) focuses on materials processing and applications for high power lasers.

 Laser World of Photonics Munich 2017

Laser World of Photonics Munich 2017

2017, June 26-29
Messe Munchen EXPO center, Munich, Germany
Combines technology with industrial application sectors for the widest variety of industries and uses.

Already 4 years in a row, Altechna is participating in one of the biggest photonics exhibitions in Europe - LASER World of PHOTONICS'17 in Munich during 26-29 June. It's the perfect place for You to learn about the optical technologies, applications of laser-related optical components and systems.

If you want to arrange a scheduled meeting and discuss options of the custom laser optics, please contact Darius Silinkis - [email protected]

Altechna - reliable supplier of custom laser optics. Hall B3 booth 403B.


Laser World of Photonics China 2017

Laser World of Photonics China 2017

14-16 March, 2017
Shanghai New International EXPO Centre, Shanghai, China
Asia’s leading photonics exhibition

Asia's leading photonics exhibition LASER World of PHOTONICS China 2017 is just one month away! It will be held in Shanghai New International EXPO Centre, Shanghai, China, during 14-16 of March. Altechna's experts will be at your convenience to consult and introduce the latest trends of laser crystals, laser optics and laser accessories.


Do not hesitate to arrange a scheduled meeting in advance: [email protected]

 

Explore your Custom Optics opportunities with Altechna, visit us at Booth N1.1408.

 PHOTONICS. WORLD OF LASERS AND OPTICS'2017

2017, 28 February - 3 March
Expocentre, Krasnaya Presnia, Russia
International Specialized Exhibition for Laser, Optical and Optoelectronic Technologies

Altechna together with IC Specpostavka participates in the 12th International specialized exhibition for Laser, Optical and Optoelectronic Technologies - “PHOTONICS. WORLD OF LASERS AND OPTICS'2017”. The exhibition will be held at “Expocentre” at Krasnaya Presnia exhibition complex in Moscow from 28th of February till 3rd of March, 2017. Please visit us at Booth #74S10, pav.7, hall 3.

For more details please visit official exhibition website.Įvykių archyvas