Naujienos ir įvykiai

image

Parodoje LASER World of PHOTONICS 2015 „Altechna“ kviečia technologiniam dialogui

2015 June 22

Birželio 22-25 d. Miunchene „Altechna“, viena didžiausių Lietuvos lazerinių produktų ir sprendimų tiekėjų, dalyvavo tarptautinėje fotonikos parodoje „LASER World of PHOTONICS 2015“.

Jau ketverius metus dalyvaudama parodoje, kurioje apsilanko 27 000 lankytojų ir prisistato 1 180 dalyvių, „Altechna“ džiaugėsi galimybe kviesti technologiniam dialogui ir prisatyti savo pasiekimus lazerių bei užsakomosios lazerių optikos srityje.

Minint Tarptautinius šviesos ir šviesos technologijų metus ypač didelė reikšmė skiriama šviesos ir optinių technologijų įtakai žmonių gyvenimui ir visuomenės plėtrai.

Todėl kartu su lazerinės optikos sprendimais ir netiesiniais kristalais „Altechna“ pristatė ir naująjį kompaktinį motorizuotą atenuatorių „PowerXP“, patikimą atenuatorių „Watt Pilot“, taip pat fiksuotus ir reguliuojamo didinimo lazerio pluošto plėstuvus. Šiuos lazerių aksesuarus sukūrė „Altechnos“ profesionalai, siekdami išplėsti gamybos vietoje galimybes. Šių didelio fotonikos inžinierių susidomėjimo sulaukusių produktų veikimas buvo tiesiogiai demonstruojamas ir parodos metu.

Pluošto plėstuvo surinkimas „Altechnos“ gamybinėse patalpose ©„Altechna“ nuotr.

Daug dirbdama su užsakomąja lazerine optika ir tiekdama aukščiausios kokybės užsakomuosius sprendimus, „Altechna“ parodoje „LASER World of PHOTONICS 2015“ sukūrė platformą pristatyti naujiems lazerių panaudojimo būdams tokiose pramonės srityse kaip medicina, mokslas, gynyba ir gamyba. Todėl „Altechnos“ stende buvo galima iš arčiau apžiūrėti naujausius įmonės produktus ir su „Altechnos“ profesionalais aptarti šviesos ir optinių technologijų ateitį.

„Altechnos“ komanda pasaulinėje fotonikos parodoje „Laser World of PHOTONICS 2015“, Miunchene ©„Altechna“ nuotr.

Apie UAB „ALTECHNA“
19 metų patirtį turinti „Altechna“ tiekia lazerinę optiką ir kuria aukščiausios kokyėbs užsakomuosius sprendimus didžiausiems femtosekundinių lazerių gamintojams ir moksliniams bei pramoniniams klientams.

„Altechna“ sėkmingai įgyvendino nestandartinius produktus, tokius kaip:

  • Lazeriai ir netiesiniai kristalai: Ti:Sapphire, Yb:KGW, Yb:KYW, BBO, LBO, KDP ir kt.
  • Lazerinė optika: mažos grupinio vėlinimo dispersijos veidrodžiai ir „Gires-Tournois“ interferometro veidrodžiai, kita dielektrinė ir poliarizacinė optika
  • Lazerių priedai: motorizuoti atenuatoriai „Watt Pilot“ ir „PowerXP“, įvairūs pluošto plėstuvai

„Altechna“ 2015 buvo įtraukta į „Inc. 500 Europe“ greičiausiai augančių privačių kompanijų Europos žemyne sąrašą. 2014 m. „Altechna“ pelnė Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos apdovanojimą nominacijoje „Tvirtas žingsnis į eksporto rinkas“.

Į įmonę „Altechna“ yra investavęs plėtros kapitalo fondas „LitCapital“, įsteigtas pagal JEREMIE iniciatyvą kartu su Europos investicijų fondu.


Altechna apdovanota „Už nuopelnus verslui“

2014 November 21
Vakar, lapkričio 20 d., jau dešimtus metus iš eilės Ūkio ministerija geriausiems šalies verslininkams įteikė apdovanojimus „Už nuopelnus verslui“. Apdovanojimus už sėkmingas investicijas, eksporto plėtrą, įdiegtas inovacijas, verslumą ir pasiektus rezultatus prisidedant prie šalies ekonomikos augimo įmonėms nugalėtojoms įteikė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, ūkio ministras Evaldas Gustas, žymūs verslo atstovai ir visuomenės veikėjai.

Įmonės ar asmenys apdovanojimu „Už nuopelnus verslui“ įvertinti devyniose nominacijose. Nominacijoje „Tvirtas žingsnis į eksporto rinkas“ ūkio ministras Evaldas Gustas įteikė apdovanojimą UAB „Altechna“. 2013 m. bendrovės produktų eksporto mastas augo daugiau nei ketvirtadaliu (palyginti su 2012 m.) ir siekė daugiau nei 14 mln. litų. Šiemet bendrovės eksportas ūgtelėjo dar 14 proc. ir pasiekė daugiau nei 8 mln. litų.

Šaltinis: www.ukmin.lt


Altechna lazerių dirbtuvės

2014 June 9
UAB „Altechna“, viena lazerinės optikos, optoelektronikos ir lazerinių komponentų gamybos ir tiekimo lyderių šalyje, nuolat investuoja į naujų optinių mazgų ir sistemų kūrimą bei gamybą, todėl šios srities aukštos kvalifikacijos darbuotojų poreikis auga. Siekdama pritraukti jaunų specialistų, įmonė sukūrė studentams skirtą stažuotojų programą „Altechna lazerių dirbtuvės“.

Tris mėnesius, nuo kovo iki gegužės, 22 VU Fizikos fakulteto III–IV kurso studentai turėjo galimybę supažinti su lazerinių komponentų ir sistemų tiekimu ir iš arti pamatyti, kaip savo žinias jie galėtų pritaikyti dirbdami – gamindami ir surinkdami optinius mazgus.

„Renginys pasisekė, buvo gana didelis susidomėjimas, vėliau aktyvumas kiek sumažėjo, tačiau liko labiausiai suinteresuoti studentai, kurie tikrai domėjosi, aktyviai dalyvavo paskaitose, praktiniame užsiėmime ir egzamine. Planuojame šį projektą daryti kasmet ir išlaikyti panašų, tačiau patobulintą formatą – daugiau paskaitų ir praktinių užsiėmimų“, – teigė mokymus kuravęs organizacijų plėtros vadovas Tomas Jankauskas.

„Altechna lazerių dirbtuvės“ tapo puikia galimybe studentams geriau atskleisti darbo su lazeriais specifiką. Dirbtuvių pabaigoje išlaikiusiems egzaminą studentams buvo įteikti sertifikatai, patvirtinantys įgytas žinias. Tai ateityje leis jauniems specialistams įsilieti į darbo rinką.

„Projektas mane sudomino daugiausia dėl jo suteikiamų perspektyvų – dalyvaudamas jame padidini savo šansus kada nors įsidarbinti žinomoje, sėkmingai savo veiklą vystančioje įmonėje“, – teigia „Altechna lazerių dirbtuvių“ dalyvis Skirmantas Sutkus. Pasak vaikinio, įsimintiniausias ir naudingiausias buvo praktinis užsiėmimas, nes tai – geriausias būdas suprasti pagrindines problemas, kyla idėjų apie jų sprendimo būdus, be to, malonu ir pačiam pabandyti kurti.

Būdama socialiai atsakinga įmone UAB „Altechna“ nuolat skatina darbuotojus tobulėti, ypatingą dėmesį skirdama jauniems žmonėms, kurie ateityje galėtų pradėti karjerą lazerinių technologijų sektoriuje. Suteikdama galimybę gilinti praktines žinias, iš arčiau susipažinti su „Altechna“ laboratorijų ir fizikos vadybininkų darbu, įmonė tikisi, kad baigę studijas jaunuoliai savo žinias pritaikys Lietuvoje.

Lazerinių optinių komponentų dielektrinių dangų savybių ir garinimo tyrimas

Lazerinių optinių komponentų dielektrinių dangų savybių ir garinimo tyrimas

2013 October 10
Projekto kodas VP2-1.3-ŪM-05-K-02-073 

UAB „Altechna“, pasinaudojus Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama įgyvendino projektą „Lazerinių optinių komponentų dielektrinių dangų savybių ir garinimo tyrimas“ Nr. VP2-1.3-ŪM-05-K-02-073 . Projektas vykdomas pagal Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos priemonę Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonė – „Inočekiai LT“.

Projekto tikslas – lazerinių optinių komponentų dielektrinių dangų savybių ir garinimo parametrų tyrimas siekiant sukurti aukštos kokybės optimalių reikalingų parametrų (grupinių greičių dispersija, spektrinės charakteristikos, lazerinis pažeidimo slenkstis) lazerinius optinius komponentus pramoninėms ultratrumpų impulsų lazerinėms sistemoms ir taikymams. Uždaviniai: 1) Optinių elementų padengimas dielektrinėmis optinėmis dangomis, pasižyminčiomis sudėtingomis spektrinėmis charakteristikomis, naudojant skirtingus garinimo būdus; 2) Palyginti optinių elementų savybes bei parinkti optimalius garinimo režimus

Altechna plečia lazerinių technologijų įmonių grupę

2013 June 17
UAB „Altechna“, lazerinės optikos, optoelektronikos ir lazerinių komponentų gamintoja bei tiekėja, įsigijo optinių dangų gamybos įmonės UAB „Optida“ pagrindinį akcijų paketą.
Šia investicija siekiama plėsti Altechna gamybinius pajėgumus, užtikrinti išskirtinių lazerinių optinių elementų su dielektrinėmis dangomis gamybą įmonių grupės viduje, ir ypatingą dėmesį skirti kokybės kontrolei. Taip pat planuojama diegti ir vystyti naujus produktus bei investuoti į techninės įrangos atnaujinimą.
Altechna nuo pat įmonės įsteigimo 1996 metais vykdo veiklą optikos ir optoelektronikos tyrimų srityje. Įmonėje dirba 40 darbuotojų, iš jų didžioji dauguma turi aukštąjį fizikinį išsilavinimą. Altechna veikla apima tris pagrindines kryptis: įmonė tiekia lazerinės optikos, optoelektronikos ir kitus lazerių komponentus, vykdo mokslinius ir taikomuosius darbus, teikia inovatyvius sprendimus mokslo bei tyrimų įstaigoms ir pramonės įmonėms.
Optida Lietuvoje yra didžiausia įmonė, gaminanti optines dangas ir teikianti paslaugas optinių technologijų srityje. Įmonė kuria ir gamina optinius elementus lazeriams, lazerinėms sistemoms ir optiniams prietaisams. Įmonėje sukurtos optinių dangų technologijos leidžia gaminti optinius elementus, atitinkančius pasaulinius standartus.
Altechna įmonių grupei taip pat priklauso dukterinė įmonė UAB „Altechna R&D“, pasaulinėje rinkoje žinoma kaip Workshop of Photonics, kuri kuria lazerinio mikroapdirbimo įrenginius ir ruošia inovatyvius sprendimus pramoniniams bei akademiniams užsakovams lazerinio mikroapdirbimo procesų srityje.

Altechnos įmonių grupė priklauso fiziniams asmenims ir plėtros kapitalo fondui LitCapital I. LitCapital I investavo į įmonę 2013 metais ir suteikė papildomų finansinių resursų įmonės plėtrai. LitCapital I yra plėtros kapitalo fondas, kurio dydis 25 mln. EUR. LitCapital I investuoja į įmonių plėtrą ir siekia spartaus įmonių vertės augimo. LitCapital I plėtros kapitalo fondas yra įsteigtas pagal JEREMIE programą.

Naujienų archyvas

Parodos ir kiti įvykiai

Laser World of Photonics China 2017

Laser World of Photonics China 2017

14-16 March, 2017
Shanghai New International EXPO Centre, Shanghai, China
Asia’s leading photonics exhibition

Asia's leading photonics exhibition LASER World of PHOTONICS China 2017 is just one month away! It will be held in Shanghai New International EXPO Centre, Shanghai, China, during 14-16 of March. Altechna's experts will be at your convenience to consult and introduce the latest trends of laser crystals, laser optics and laser accessories.


Do not hesitate to arrange a scheduled meeting in advance: [email protected]

 

Explore your Custom Optics opportunities with Altechna, visit us at Booth N1.1408.

 PHOTONICS. WORLD OF LASERS AND OPTICS'2017

2017, 28 February - 3 March
Expocentre, Krasnaya Presnia, Russia
International Specialized Exhibition for Laser, Optical and Optoelectronic Technologies

Altechna together with IC Specpostavka participates in the 12th International specialized exhibition for Laser, Optical and Optoelectronic Technologies - “PHOTONICS. WORLD OF LASERS AND OPTICS'2017”. The exhibition will be held at “Expocentre” at Krasnaya Presnia exhibition complex in Moscow from 28th of February till 3rd of March, 2017. Please visit us at Booth #74S10, pav.7, hall 3.

For more details please visit official exhibition website.SPIE Photonics West 2017

SPIE Photonics West 2017

2017, 31 January - 2 February
The Moscone Center, San Francisco, CA, USA
The premier photonics and laser event - all of the leading photonics companies on the Show Floor

Altechna will be present at SPIE Photonics West 2017 exhibition. You are welcome to arrange a meeting with us, or visit our booth #5270 during the exhibitionOur experts will introduce you to the products and provide technical consultations if there's a need. Come and visit Altechna's booth among other leading photonics companies on the Show Floor. Life Sciences Baltics 2016

2016, September 14 - 15
Lithuanian Exhibition and Congress Center LITEXPO
Booth #17
Discover enormous potential and passion in the field of life sciences in Lithuania and the Baltics – the gateway to emerging markets.

Altechna is planning to exhibit at Life Sciences Baltics 2016 booth Nr.17, which is dedicated to present the most advanced companies of the sector and open an excellent hands-on opportunity to meet the winning mix of industry players, including associated manufacturers and service providers operating worldwide, at a one-stop-shop. September 14-15, save the date!


OPTATEC

7-9 June
Frankfurt, Germany
On June 7-9 Altechna will be exhibiting at the 13th OPTATEC international trade fair for optical technologies, components and systems. Visit our stand E24 in hall 3. Official event website: www.optatec-messe.com.
To arrange scheduled meeting please contact [email protected]


Įvykių archyvas